Dzień Matki z Filharmonią Pomorską

Na wyjątkowy koncert zaprasza Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy. Już 26. maja (Dzień Matki)  będzie można posłuchać tematów z filmów szpiegowskich.

 

 

Od 1962 seria filmów o agencie królowej brytyjskiej  – Jamesie Bondzie ma się bardzo dobrze, każda premiera kinowa spod tego szyldu gwarantuje obłędną frekwencję i krociowe zyski, ale przynosi też przy okazji prawdziwe muzyczne przeboje, które zaczynają swoje osobne życie i zdobywają laury. Na przykład Adele i jej piosenka tytułowa „Skyfall” do 23. filmu z tego cyklu (2012), nagrodzona Oscarem za najlepszą piosenkę, wspięła się na szczyty światowych list przebojów. I tego typu przebojową muzykę z topowych filmów szpiegowskich dedykujemy Wszystkim Mamom.

W roli solistów wystąpią absolwenci wokalistyki jazzowej bydgoskiej Akademii Muzycznej: Małgorzata Chruściel,  bardzo popularna aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu i Krakowskiego Teatru  Variété, Anna Grzelak – instruktorka wokalna w macierzystej Uczelni, laureatka wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych oraz Tadeusz Seibert – aktor, jeden z czołowych głosów Variété, wokalista w doskonale ocenionym zespole Trabanda, na swoim koncie ma współpracę m. in. z Januszem Józefowiczem.

Capellę Bydgostiensis poprowadzi Adam Lemańczyk – pianista, klawiszowiec, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Krzysztofa Herdzina. Współpracował m.in. z  Teatrem Syrena, Teatrem im. Wilama Horzycy, Teatrem Muzycznym ROMA, Telewizją Polską. Na co dzień pracuje jako instruktor w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.

KONCERT Z NIANIĄ  

Na czas trwania koncertu będzie można zostawić dzieci (od 3 do 7 roku życia) pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW. 
Prosimy o zgłoszenia najpóźniej jeden dzień przed koncertem. Bilety dla dzieci w cenie 1 zł będą do odbioru w kasie biletowej FP.

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP
oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29

źródło: http://www.filharmonia.bydgoszcz.pl/blog/wydarzenia/dziewczyna-bonda-tematy-filmow-szpiegowskich/

 

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące