Bydgoski Budżet Obywatelski

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego projekty można składać aż do końca maja. Ich weryfikacja potrwa natomiast do 16 września. W poprzedniej edycji jeden mieszkaniec mógł zgłosić maksymalnie trzy pomysły, teraz zniesiono to ograniczenia. Kolejna zmiana to możliwość wyboru przez mieszkańców, ile inwestycji będzie zrealizowanych na danym osiedlu i głosowania do kwoty przeznaczonej na osiedle.

Kwota dla każdego osiedla to co najmniej 70 tysięcy złotych: po 50 tys. zł uzupełnione o kwotę uzależnioną od liczby mieszkańców.

– Mieszkańcy osiedla, które ma do dyspozycji na przykład 400 tys. zł, będą mogli głosować aż do wyczerpania tej puli. Mogą więc wybrać jeden projekt za 400 tysięcy albo cztery tańsze projekty – tłumaczy Michał Sztybel, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.

Propozycje projektów można zgłaszać za pośrednictwem aplikacji internetowej na stronie www.bdgbo.pl bądź tradycyjnie, wrzucając wypełniony formularz do urny albo wysłać go na adres Urzędu Miasta Bydgoszczy (Biuro Komunikacji Społecznej, ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz).

Urny staną w szkołach prowadzonych przez miasto, młodzieżowych domach kultury oraz w budynkach Urzędu Miasta (ul. Jezuicka 1 i Grudziądzka 9-15).

Mieszkańcy na zgłoszone i zweryfikowane projekty będą mieli możliwość głosować przez cały październik.

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące