Terminale płatnicze na służbie w Policji

Od 29.01.2018 bydgoscy policjanci ruchu drogowego, na wyposażeniu podczas służb, mają terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

 

 

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego wprowadziło nowe rozwiązanie umożliwiające płacenie kartą za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Jest to ułatwienie dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym. Już w trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej mogą uiścić kwotę mandatu.

Nie inaczej jest w Bydgoszczy i powiecie. Od 29.01.2018 policjanci bydgoskiej drogówki wyposażeni są w terminale płatnicze. Jednak zaznaczyć należy, że nie wszyscy.

24 tego rodzaju urządzenia trafiły do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy. Jednak zanim mundurowi zaczęli ich używać musieli przejść odpowiednie szkolenie. Sukcesywnie obejmie ono każdego z policjantów pełniących służbę na drogach miasta i powiatu.

Już w pierwszym dniu używania terminali płatniczych przez bydgoskich policjantów kilka osób zdecydowało się skorzystać z możliwości bezpośredniego opłacenia mandatu karnego.

 

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące