Ściany pękają na Glinkach…

W ostatnich dniach otrzymaliśmy sygnały od mieszkańców jednej z bydgoskich dzielnic o pękających ścianach w domach. Sytuacja miała miejsce w pobliżu realizowanej inwestycji przy ulicy Białogardzkiej. Kilka dni temu wbijane były w podłoże specjalne podpory. W trakcie tych prac drgania terenu były tak duże, że pojawiły się pęknięcia w domach zlokalizowanych w pobliżu. Jeden z czytelników przesłał nam zdjęcia.

 

Podobna sytuacja miała miejsce latem na bydgoskich bartodziejach, gdzie trwa budowa przy ulicy Koszalińskiej. Tam również dwukrotnie zatrzęsła się ziemia. Pierwszy raz podczas wbijania pali, drugi raz podczas ich wyciągania. Mieszkańcy okolicznych wieżowców także skarżyli się na dużą uciążliwość. W mieszkaniach drżały szyby, otwierały się szafki kuchenne i również pojawiły się pęknięcia na ścianach.

W jeszcze trudniejszej sytuacji znaleźli się mieszkańcy Babiej Wsi. Tam w listopadzie ubiegłego roku doszło do pęknięcia ściany budynku mieszkalnego i tego samego dnia pogotowie gazowe stwierdziło rozszczelnienie instalacji gazowej. Wtedy też została zamknięta ulica, a inwestycja została wstrzymana.

Sytuacji przyjrzał się kandydat na prezydenta Bydgoszczy Tomasz Latos

 

Do sprawy wrócimy wkrótce.

 

 

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące