Posadź dąb z Radiem ZET

We wtorek, 28 marca, miasto we współpracy z Radiem ZET rozda mieszkańcom 1000 sadzonek dębu szypułkowego. To odpowiedź na postulaty mieszkańców, którzy wielokrotnie apelowali o możliwość posadzenia drzewek na miejskim terenie.

Wszystkich chętnych organizatorzy akcji zapraszają na plac Wolności w godz. 14.15-18.00. O godzinie 14 w parku Kazimierza Wielkiego, wspólnie zasadzimy symboliczny dąb. Będzie to również okazja to spotkania z Kamilem Noselem, dziennikarzem satyrycznym doskonale znanym z anteny Radia ZET, który znajdzie się wśród wręczających sadzonki.

Mieszkańcy, którzy nie mają swoich ogródków, będą mogli wybrać się do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Od 28 marca do 1 kwietnia w godz. 9.00-14.00 będzie można posadzić w wyznaczonym specjalnie miejscu swoje drzewko – dąb szypułkowy. Zgłoszenia pod nr telefonów 795 506 797 lub 883 366 067. Wskazane miejsce zostanie odpowiednio przygotowane. Mieszkańcom zapewnione zostaną narzędzia oraz pomoc pracownika LPKiW.

Ponadto w niedzielę, 2 kwietnia, teren w Myślęcinku wzbogaci się o kolejnych 100 drzewek.  Na terenie LPKiW zaplanowano sadzenie określonych gatunków drzewek – brzoza, jarząb i śliwa czerwonolistna – spotkanie o godzinie 12. Jeśli jednak mieszkańcy dysponują innymi drzewkami, które chcieliby posadzić w Myślęcinku, prosimy o kontakt pod wskazanymi numerami telefonów. Pracownicy parku udzielą fachowych rad i jeśli będzie taka możliwość, wskażą inną lokalizację posadzenia drzewka.

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące