Podziel się posiłkiem z bezdomnym

Już w Lany Poniedziałek kilkuset wolontariuszy w całej Polsce będzie odbierać jedzenie, które zostało mieszkańcom Polski po świętach i przekazywać je bezdomnym. Rusza szósta akcja Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi.

Inicjatywa działa od trzech lat. Po każdym Bożym Narodzeniu i Wielkanocy mieszkańcy całej Polski mogą spakować jedzenie, które zostało im po świętach i przekazać je tym, którzy są głodni. Wystarczy wejść na www.podzielmysie.pl i wypełnić krótki formularz, a wolontariusze – kierowcy pomagający w akcji odbiorą jedzenie i zawiozą je do lokalnej jadłodajni dla bezdomnych i ubogich osób.

– W ostatnie Święta zgłoszeń było tak dużo, że mimo, że mieliśmy ponad 300 kierowców w 50 miastach to i tak brakowało nam rąk do pracy! – wyjaśnia autorka akcji, Maria Skołożyńska – Dlatego apelujemy! Jeśli zostanie Wam coś świeżego do jedzenia po świętach – zawieźcie jedzenie samodzielnie do lokalnej jadłodani. A jeśli nie jesteście w stanie zawieźć jedzenia sami dajcie nam znać przez formularz na stronie. Przyjedziemy i odbierzemy jedzenie, a następnie zawieziemy je bezdomnymdodaje Maria Skołożyńska

Wolontariusze związani z inicjatywą przyjeżdżają po każdą ilość jedzenia. Wystarczy jeden posiłek, żeby warto było przyjechać.

Akcja będzie działała od Lanego Poniedziałku przez 3 dni – do środy, 4 kwietnia w m.in.  Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy, Zielonej Górze, Gliwicach, Katowicach, Łodzi i Olsztynie.

–       Jeśli masz jedzenie, które zostało Ci po świętach daj znać wolontariuszom akcji na stronie www.podzielmysie.pl/chce-pomoc Kierowca zadzwoni umówić się na konkretną porę odbioru jedzenia i jeszcze tego samego dnia zawiezie je do lokalnej jadłodajni dla ubogich i bezdomnych osób.

–       Lista wszystkich miast, gdzie działa akcja i adresy jadłodajni, do których można CAŁY ROK samodzielnie zawozić jedzenie znajduje się na www.podzielmysie.pl

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące