PILNE! Beata Szydło NIE BĘDZIE PREMIEREM

Pilna wiadomość – Beata Szydło zrezygnowała z pełnionej przez siebie funkcji premiera. Po spotkaniu Komitetu Politycznego PiS na Nowogrodzkiej do dziennikarzy wyszła rzecznik partii Beata Mazurek, która przekazała informację o rezygnacji premier Szydło. Zaznaczyła też, że kandydatem na nowego szefa rady ministrów jest Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki został kandydatem do objęcia teki premiera za Beatę Szydło – poinformowało Prawo i Sprawiedliwość w czwartek 7 grudnia wieczorem. Informacja ta jest zbieżna z doniesieniami mediów i spekulacjami dotyczącymi rekonstrukcji rządu, które pojawiały się w ostatnich tygodniach. Beata Szydło oficjalnie zrezygnowała z prowadzenia rządu.

 

Jak poinformowała tuż po zakończeniu spotkania rzeczniczka PiS Beata Mazurek, Beata Szydło zrezygnowała z pełnionej funkcji, a Komitet Polityczny PiS wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego na premiera. W głosowaniu zaś Komitet zgodził się na objęcie przez Morawieckiego teki szefa rządu.

Mateusz Morawiecki był doradcą ekonomicznym Donalda Tuska, negocjował warunki wstąpienia Polski do Unii i – tak jak ojciec – walczył z poprzednim systemem. Kim jest człowiek, który zdobył zaufanie Jarosława Kaczyńskiego i zastąpi na stanowisku Beatę Szydło?

Mateusz Morawiecki urodził się dokładnie wtedy, gdy ojciec, Kornel, zaczął angażować się w politykę. Najpierw, w marcu 1968 roku, brał udział w strajkach studentów, a w sierpniu w protestach przeciwko interwencji wojskowej w Czechosłowacji. Z działalności opozycyjnej nie zrezygnował już nigdy. W 1980 roku zajął się organizowaniem struktur „Solidarności” na Dolnym Śląsku, a w 1982 roku założył „Solidarność Walczącą”.

Uniknął internowania, ukrywał się przed ówczesnymi władzami, cały czas angażował się w walkę z systemem. Dorastając w takich warunkach, Mateusz przesiąkł etosem walki z systemem i dołączył do „Solidarności Walczącej”. Był kilkukrotnie pobity przez milicję i wielokrotnie zatrzymywany.

 

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące