Nie żyje Kora Jackowska. Artystka miała 67 lat

Legendarna wokalistka rockowa zespołu “Maanam” od kilku lat walczyła z nowotworem. Tę walkę przegrała w sobotę nad ranem. Miała 67 lat.

 

 

Piosenkarka odeszła w gronie rodziny i przyjaciół w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu. O jej śmierci jako pierwszy poinformował portal Oko.press.pl.

Kora od lat zmagała się z nowotworem jajników.

Kora Jackowska, a właściwie to Olga Aleksandra Ostrowska, była znana przede wszystkim z występów w zespole Maanam (1976-2008). Takie hity jak “Krakowski spleen”, “Cykady na cykladach” czy “Kocham Cię kochanie moje” do dziś śpiewa kilka generacji Polaków. Kora była nie tylko wokalistką, ale także autorką tekstów piosenek oraz poetką.

W 2014 roku Kora została odznaczona przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Srebrnym Medalem “Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”, przyznawanym osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Za życia budziła spore kontrowersje, zarówno za czasów PRL-u, jak i obecnie. W ostatnich latach życia, wraz ze swoim mężem, aktywnie działała na rzecz legalizacji medycznej marihuany.

Artystka miała 67 lat. Jeszcze nie wiadomo, kiedy i i gdzie odbędzie się jej pogrzeb.

źródło: Oko.press.pl

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące