Nie żyje Dolores O’Riordan, wokalistka The Cranberries

Serwis internetowy „The Limerick Leader” poinformował, że w wieku 46 lat zmarła Dolores O’Riordan, znana z występów w zespole The Cranberries.

 

 

Jak do tej pory nie podano oficjalnej przyczyny śmierci, media społecznościowe zespołu również milczą. Podobno wokalistkę znaleziono w pokoju hotelowym w Londynie.

Zespół The Cranberries grał szeroko rozumianą muzykę rockową, a największy rozgłos zyskał dzięki ponadczasowemu przebojowi „Zombie”.

 

 

Dolores Mary Eileen O’Riordan urodziła się 6 września 1971 roku w irlandzkim mieście Limerick. W 1990 roku stanęła na czele zespołu The Cranberries, z którym zadebiutowała trzy lata później albumem „Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?”. Płyta dotarła na szczyt irlandzkiej i brytyjskiej listy przebojów. Prawdziwy sukces nadszedł jednak dopiero z wydaną w 1994 roku płytą „No Need To Argue”, która osiągnęła multiplatynowe nakłady na całym świecie i przyniosła takie przeboje jak „Zombie” i „Ode To My Family”.

Grupa odnosiła sukcesy przez całe lata 90., jednak w 2003 roku ogłosiła zawieszenie działalności. Dolores wydała dwa solowe albumy („Are You Listening?” z 2007 i „No Baggage” z 2009), po czym powróciła do reaktywowanej grupy. Od tamtej pory The Cranberries wydali jeszcze dwie płyty: „Roses” ukazała się w 2012 roku, „Something Else” w marcu 2017.

W maju 2017 roku grupa musiała odwołać część trasy koncertowej po Europie i koncerty w USA z powodu problemów zdrowotnych Dolores O’Riordan. Zespół zdążył wystąpić w Polsce, 1 maja, we Wrocławiu.

źródło: http://www.terazrock.pl

 

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące