Największa liga szachowa w regionie trwa…

Już 17 marca 2018r. o godzinie 10.00 odbędzie się drugi turniej szachowy w ramach cyklu Pierwszej Międzyszkolnej Bydgoskiej Ligi Szachowej. To pierwsza taka duża cykliczna impreza, w której grać mogą zarówno debiutanci, jak i szachiści posiadające kategorie szachowe z Bydgoszczy oraz okolic. Organizatorzy stworzyli bowiem dwie grupy, dając możliwość rozgrywania partii z innymi graczami reprezentującymi podobny poziom. Każdy uczestnik reprezentuje szkołę, do której uczęszcza, nie ma wymogu przynależności do klubu szachowego. Na koniec cyklu (5 turniejów) przewidziana jest punktacja generalna (także dla szkół) z atrakcyjnymi nagrodami.
Najbliższy turniej odbędzie się w Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park przy ulicy Fordońskiej 246. Oprócz zmagań szachowych zawodnicy będą mogli wziąć udział w pokazach eksperymentów naukowych i zwiedzać wystawę interaktywnych eksponatów w Pracowni Profesora Ciekawskiego.
Liga szachowa organizowana jest w ramach projektu Edukacja przez szachy. Pomysłodawca ligi Arkadiusz Matczyński poszedł krok dalej i oprócz szachowych zmagań chce zainteresować dzieci i ich rodziców wydarzeniami kulturalnymi w regionie. Na koniec każdego turnieju losowane są wśród wszystkich uczestników za pomocą specjalnej aplikacji „koło fortuny” wejściówki otrzymane m.in. od Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios i innych instytucji, które wspierają tę imprezę.
Wpisowe do turnieju wynosi 10zł. Każdy uczestnik otrzymuje nagrodę. Pula nagród w całym cyklu: 10.000zł. Liczba miejsc ograniczona!
Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące