Jutro pierwsza niedziela bez handlu

W związku z obowiązującą od 1 marca 2018 r. ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni, Atrium Polska informuje, że większość centrów handlowych należących do firmy, w tym także CH Focus w Bydgoszczy, będzie otwarta we wszystkie niedziele.

 

 

Spółka Atrium Polska wychodzi w ten sposób na przeciw oczekiwaniom tych najemców oraz ich klientów, którzy zgodnie z obowiązującym prawem mogą prowadzić działalność handlową we wszystkie niedziele.

W najbliższą niedzielę w CH Focus w Bydgoszczy otwartych będzie 22 różnych lokali: kino Cinema City, fitness klub Step One, sala zabaw Figlowisko, Bierhalle, Oto Sushi, Pizza Hut, KFC, Burger King, McDonald’s, The Moon, Baalbek, Deka Smak, Salad Story, North Fish, Cukiernia Sowa , Grycan, Sok Shop, kwiaciarnia Olivia, Bydgoskie Centrum Sztuki, InMedio, Pralnia Panda oraz punkt Totalizatora Sportowego.

Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy

W naszych galeriach będą czynne lokale, których zakaz prowadzenia handlu w niedzielę nie dotyczy. Mam tu na myśli między innymi restauracje, cukiernie, kwiaciarnie, kina, kluby fitness, sale zabaw dla dzieci, ale także sklepy, w których sprzedaż będzie prowadził jego właściciel. Warto też zaznaczyć, że w inne dni tygodnia dopuszczamy możliwość wydłużenia godzin otwarcia centrum handlowego jeśli najemcy zwrócą się do nas z takimi wnioskami

 – komentuje Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

W pozostałe dni tygodnia Atrium Polska nie zmienia godzin funkcjonowania swoich centrów handlowych. Nowe zasady funkcjonowania centrów handlowych będą przekazywane bezpośrednio klientom centrów handlowych Atrium Polska oraz zostaną wprowadzone do regulaminu wszystkich obiektów na terenie całej Polski. Informacje o otwartych sklepach będą też udzielane w InfoPunktach, a szczegółowe listy zostaną opublikowane na stronach www poszczególnych centrów handlowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami do końca 2018 roku zakazem nie zostaną objęte pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, o ile nie wypadnie w inny dzień ustawowo wolny od pracy. Najbliższe dwa lata będą stanowiły okres przejściowy, do wprowadzenia w 2020 roku całkowitego zakazu handlu w niedziele z wyjątkami określonymi w ustawie.

 

 

Centrum Handlowe Rondo w Bydgoszczy

W niedziele wolne od handlu w Centrum Handlowym RONDO będzie funkcjonować otwarty całodobowo klub fitness CITYFIT oraz znajdująca się obok restauracja KFC. Wejście do obu lokali będzie możliwe wyłącznie z zewnątrz budynku. Ponadto, zmiany w godzinach otwarcia wprowadza hipermarket – począwszy od marca hipermarket Auchan we wszystkie soboty będzie otwarty godzinę wcześniej, tj. od 7:00 do 22:00.

 

Galeria Pomorska

W Galerii Pomorskiej czynne będą tylko kino oraz restauracje i kawiarnie. Sklepy będą nieczynne.

 

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące