Jerzy Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Nominacja dla Jerzego Owsiaka do Nagrody Nobla została przyjęta przez komitet norweski. Nominację w komitecie norweskim złożył Andrzej Kobylarz, poseł na sejm z Kukiz15.

Nagroda Nobla to najbardziej prestiżowe wyróżnienie na świecie. Zdobywcy, nie tylko cieszą się ogromnym szacunkiem, ale i zabierają istotny głos w debacie publicznej. Nagroda Pokojowa jest uhonorowaniem wyjątkowej wagi – podkreśla działania, które miały istotny wpływ na nastroje polityczne i społeczne. Teraz, Jurek Owsiak ma szansę dołączyć do grona wybranych. Jego kandydaturę zgłosił polski polityk, a komisja nominację przyjęła. Informację przekazał portal warszawawpigulce.pl.

Spośród tysięcy zgłoszeń, to właśnie on znalazł się w zawężonym gronie nazwisk, które mogą odebrać wyróżnienie w 2019 roku. Kandydaturę zgłosił Andrzej Kobylarz – poseł Kukiz’15.

– Dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Nominację złożono z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza. Mamy to! – pojawiło się w wiadomości do redakcji Warszawa w Pigułce. Wcześniej kandydaturę mężczyzny zgłaszali także Joanna Schmidt z .Nowoczesnej oraz politolog prof. Adam Grzegorczyk.

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące