Ile zarabia Polska prostytutka?

Trudno jest w Polsce ocenić skalę zarobków osób świadczących usługi seksualne. W Polsce to ciągle szara strefa, ich dochody nie są w żaden sposób rejestrowane, a działalność nie jest kontrolowana. Jednak firma Sedlak&Sedlak oszacowała zarobki polskich prostytutek opierając się na cenach oferowanych przez nie usług. Na podstawie tych badań można również pokusić się o dalej idące wnioski. Sprawdźcie sami!

Badanie przeprowadzono na podstawie 10635 ogłoszeń internetowych, a zebrane dane dotyczą kobiet świadczących usługi w prywatnych mieszkaniach, tzw. mieszkaniówkach. Nie uwzględniono pań pracujących w agencjach towarzyskich oraz przy trasach tranzytowych i wylotach z miast. Jak tłumaczą autorzy pomysłu, wysokość zarobków jest zróżnicowana i zależy od zamożności grupy docelowej.

Największą liczbę ogłoszeń internetowych proponujących usługi seksualne zebrano we Wrocławiu (1303), Krakowie (1086), Poznaniu (940) i w Warszawie (812). W badaniu wzięto pod uwagę tylko te miasta, gdzie liczba ogłoszeń była większa niż 20.

Najwięcej zarabiają prostytutki w Warszawie. Stawka godzinowa w stolicy to 254 zł, cała noc to koszt nawet 2256 zł. Kolejne w rankingu są: Lublin i Białystok (219 i 216 zł).

Zarobki kobiet świadczących płatne usługi seksualne w miastach, w których stawki za noc są najwyższe (zł).

Źródło: Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie ogłoszeń publikowanych w Internecie

Poza Warszawą za panią do towarzystwa na całą noc ponad 2000 zł płaci się także w Lesznie (2130 zł), Łomży (2082 zł) i Rybniku (2015 zł).

Zarobki kobiet świadczących usługi seksualne w miastach, w których stawki za noc są najwyższe.

Źródło: Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie ogłoszeń publikowanych w Internecie

Najmniej za godzinę zarabiają kobiety w Piotrkowie Trybunalskim. Tam stawka wynosi niespełna 130 zł. Nie lepiej jest w Olsztynie, Częstochowie i Kościanie. Także w Olsztynie najmniej płaci się za noc z prostytutką – 1249 zł, we Włocławku – 1294 zł, a Chorzowie 1300 zł.

Zarobki kobiet świadczących płatne usługi seksualne w miastach, w których stawki godzinowe są najniższe (zł).

Źródło: Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie ogłoszeń publikowanych w Internecie

Jakie kobiety zarabiają najwięcej?

W ogłoszeniach oferujących usługi seksualne prostytutki często podają także informacje na swój temat: wiek, wagę, rozmiar biustu oraz wzrost. Sedlak&Sedlak na ich podstawie spróbował określić jakie panie do towarzystwa zarabiają najwięcej, podkreślając przy tym, że ogłoszenia mogą nie zawierać prawdziwych danych.

Nie trudno się domyślić, że im starsza prostytutka tym zarabia mniej. Stawka godzinowa kobiet w wieku 18-25 lat jest średnio o 58 proc. wyższa niż zarobek godzinowy pań wieku 56 lat i więcej. W przypadku całej nocy różnica sięga nawet 93 proc.

Zarobki kobiet świadczących płatne usługi seksualne w różnych przedziałach wiekowych (zł)

Źródło: Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie ogłoszeń publikowanych w Internecie

Lepiej zarabiają nie tylko młodsze kobiety, ale i szczuplejsze. Najwyższe stawki prezentują kobiety nie przekraczające wagi 50 kg. Do tego im wyższa kobieta tym też wyższe ceny i tak najlepiej zarabiają panie mierzące powyżej 180 cm. Nie bez znaczenia jest też biust. Najwyższe stawki oferują panie w rozmiarze od 1 do 5, przy stosowaniu ośmiostopniowej skali.

Zarobki kobiet świadczących płatne usługi seksualne w zależności od wagi (zł)

Źródło: Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie ogłoszeń publikowanych w Internecie

Autorzy raportu idą dalej i biorąc pod uwagę wzrost oraz wagę obliczyli wskaźnik BMI (Body Mass Index). Na tej podstawie wiadomo, że najdroższe usługi seksualne oferują kobiety z niedowagą. W tej grupie średnie stawki za godzinę to 200 zł, a za noc 2000 zł. Aż 26 proc. badanych ogłoszeń udostępniły właśnie kobiety z niedowagą.

Zarobki kobiet świadczących płatne usługi seksualne w zależności od wzrostu (zł)

Źródło: Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie ogłoszeń publikowanych w Internecie

Miesięczne wynagrodzenie prostytutki

Mając cenę usług oraz szacunki na temat liczby klientów można spróbować oszacować wysokość miesięcznych zarobków kobiet oferujących usługi seksualne. Wynagrodzenia w zależności od miasta wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Należy wziąć pod uwagę, że usługa na całą noc to sytuacja sporadyczna i może stanowić jedynie uzupełnienie oferty na godziny. Założyć należy także, że kobiety oferujące swoje usługi za wyższą cenę mają mniej klientów niż te z niższymi stawkami.

Jak tłumaczą autorzy raportu „droższe, ekskluzywne usługi wymagają większego zaangażowania i  dopasowania do  indywidualnych potrzeb klienta. W przypadku najtańszych usług często mamy do  czynienia z  przywiązywaniem większej wagi do  przysłowiowej ilości niż jakości”. Przeciętne zarobki raport szacuje na kwotę od 5 do 15 tys. złotych, ale to szacunki obarczone dużym błędem.

Jeśli kobiety działają w ramach większej organizacji to muszą dzielić się zyskiem. Kolejny czynnik to koszty wynajmu mieszkania, zakup ubrań i akcesoriów, a także przeprowadzenie odpowiednich badań lekarskich. To wszystko może pomniejszyć zarobki nawet o parę tysięcy.

Idealna prostytutka?

Mieszkająca w Warszawie, w wieku 18-25 lat, z niedowagą i biustem nie większym niż pięć – to sylwetka najlepiej zarabiających prostytutek w Polsce. Pomoże też znajomość języków obcych, które otworzą drogę do portfela cudzoziemca. Z zebranych danych wynika, że średnia stawka godzinowa kobiet, które spełniały wszystkie wymienione kryteria, wynosi 395 zł. Stawka za noc sięga natomiast 3347 zł.

Zarobki kobiet świadczących płatne usługi seksualne w zależności od rozmiaru biustu (zł)

Źródło: Opracowanie Sedlak & Sedlak na podstawie ogłoszeń publikowanych w Internecie

Autorzy raportu zwracają uwagę, że przeprowadzone przez nich analizy „nie uwzględniają podstawowego kryterium mającego wpływ na wysokość zarobków, jakim jest realna jakość świadczonych usług. Póki, co jest ona jednak bardzo trudno mierzalna”. Liczą jednak, że rozwój nowych technologii pozwoli w przyszłości ocenić jakość usług świadczonych przez prostytutki.

źródło: wynagrodzenia.pl, Ogólnopolskie Badania Wynagrodzeń i www.newsweek.pl

To też jest interesujące