Groźny wirus na FB!

Użytkownicy Facebooka wiedzą dokładnie jak ta platforma społecznościowa ułatwia komunikację z innymi ludźmi. Bardzo popularna jest aplikacja blisko związana z Facebookiem czyli Facebook Messenger. Korzysta z niej ponad miliard ludzi na świecie. Dlatego też platforma ta stała się wspaniałym medium dla oszustów.

Często słyszy się o wirusach rozprzestrzeniających się poprzez Facebooka, jednak najnowsza odsłona jest wyjątkowo groźna. Wszystko za sprawą użycia języka ofiary. Wiadomość, którą dostają nieświadome zagrożenia osoby jest bowiem w ich ojczystym języku!

 

 

Cały podstęp polega na przesłaniu ofierze linku, który do złudzenia przypomina link do filmu na portalu Youtube. Aby jednak sprawić, że łatwiej go klikniemy załączone jest pytanie: “Czy to Ty?” albo “To chyba Ty?”. Jeśli zobaczysz takie pytanie od swojego znajomego NIE klikaj linku. Najlepiej zapytaj znajomego, który Ci to wysłał czy na pewno on to zrobił.
Co się stanie jeśli klikniesz taki link? Wirus zacznie rozsyłać podobne wiadomości do Twoich znajomych. Może też przejąć Twoje dane z komputera. Pamiętaj też, że podejrzane posty i wiadomości możesz zgłosić do Facebooka, aby ich specjaliści mogli ocenić ewentualne zagrożenie.

Prosimy podaj to dalej!

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące