Emerytura dla matek

Pierwsza wersja projektu ustawy dotyczącej emerytur dla matek mających co najmniej czworo dzieci, jest już gotowa. Już od nowego roku mają one zyskać prawo do emerytury minimalnej.

 

 

W kwietniu tego roku PIS zapowiedział, że kobiety, które urodziły co najmniej czworo dzieci, mają zyskać prawo do emerytury minimalnej, która dziś wynosi ponad 1029,80 złotych brutto. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że zrobi wszystko, aby pomysł ten został wdrożony w życie już od stycznia 2019 roku. Z kolei wicepremier Beata Szydło powiedziała w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”:

Jeśli będzie akceptacja premiera, skierujemy go do konsultacji. Chcemy, żeby odbyły się one w okresie wakacyjnym, a we wrześniu ustawa mogłaby trafić do Sejmu. Od nowego roku mogłaby zacząć obowiązywać

Mamy mają dostać najniższą emeryturę, nawet jeśli nigdy nie pracowały, a jeśli tak i dostają mniej pieniędzy, zostanie im to wyrównane. Pani Szydło dodała także:

Mamom, które są czynne zawodowo, ale też mają co najmniej czworo dzieci, zaproponujemy możliwość przeliczenia wyższej emerytury

To jeszcze nie wszystko

Wciąż trwa w rządzie zagorzała dyskusja na temat premii dla mam, które urodziły dzieci w niedużych odstępach czasu. Oczywiście, nie wiadomo, jaki odstęp czasu miałby być „nieduży” według rządzących. Początkowo mówiło się o 2 latach przerwy. Wicepremier podkreśliła jednak także, że pieniądze te nie będą wypłacane w formie gotówki. Będą to na przykład przywileje emerytalne w przyszłości.

Wszystkie te zabiegi dlatego, że nasz kraj się starzeje, a starzejące się społeczeństwo, to pogłębiające się problemy gospodarcze.

źródło: popularne.pl

 

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące