Dzień bez telefonu komórkowego. Wytrzymacie?

Jak co roku, 15 lipca wypada Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego. Założenie jest oczywiście takie, by przez dzisiejszy dzień nie spojrzeć ani razu na ekran swojego telefonu. Jakiś czas temu takie święto przeszłoby bez echa, ale obecnie, gdy non stop korzystamy ze smartfonów, może być nieco trudniej z odłożeniem sprzętu na półkę.

 

 

Smartfon obecnie jest już nieodłącznym elementem naszego życia. Rano z reguły nas budzi (a jak nie on, to smartwatch), potem sprawdzamy na nim emaile czy Facebooka, zanim jeszcze dobrze przetrzemy oczy. To też urządzenie, na którym obejrzymy filmy, zagramy w gierkę czy posłuchamy muzyki. To via smartfon przeglądamy coraz częściej sieć i robimy zdjęcia.

 
 
Prawie każdy Polak ma obecnie w kieszeni smartfon bądź telefon komórkowy. Według badań przynajmniej połowa Polaków podaje, że korzysta ze swojego telefonu przynajmniej raz na godzinę. Do tego dochodzi oczywiście FOMO, czyli strach przed przeoczeniem informacji. A gdzie je najszybciej sprawdzić? Oczywiście na telefonie. Na koniec zostaje fantomowe dzwonienie, czyli wrażenie, że nasza komórka wibruje i powinniśmy sprawdzić, czy ktoś nie dzwoni albo nie ma powiadomienia.

Właśnie dlatego 15 lipca jest Światowym Dniem Bez Telefonu Komórkowego. Zwraca bowiem uwagę na problemy, które stają się coraz większą cywilizacyjną chorobą związaną z posiadaniem smartfonu. Są to oczywiście urządzenia nierzadko niezbędne w codziennej pracy, ale… może warto sprawdzić czy wytrzymamy bez nich przez raptem dobę?

Czas start!

 

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące