Bydgoski Rower Aglomeracyjny

Co to jest BRA?

Rozpoczął się trzeci, ostatni już sezon obowiązującej umowy z operatorem Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W związku z tym w drugiej połowie roku zaplanowano ogłoszenie przetargu na obsługę systemu roweru miejskiego w latach 2018 – 2020. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami – BRA zostanie też rozbudowany. 

Członkowie Zespołu ds. Polityki Rowerowej dyskutowali o ogólnych zasadach funkcjonowania BRA przez najbliższe trzy lata oraz wypracowali wstępną listę lokalizacji 16 nowych stacji. Wcześniej zapoznali się z dwoma wariantami lokalizacji przygotowanymi przez ZDMiKP. W efekcie wskazano 12 miejsc w Fordonie oraz 4 poza tą dzielnicą, o które powinien zostać rozbudowany system roweru miejskiego.

Rekomendacja zespołu jest propozycją i punktem wyjścia do ewentualnej dyskusji. Ostateczne lokalizacje wskazane zostaną w momencie ogłoszenia przetargu.

Wśród warunków, jakie postawione zostaną podmiotom ubiegającym się o obsługę BRA w kolejnych trzech latach, warto wymienić gwarancję możliwości rozbudowy systemu w trakcie obowiązywania umowy (maksymalnie o 25 stacji) wraz z jednoczesnym zwiększeniem liczby rowerów (o 275 – 250 szt. w stacjach i 25 szt. rowerów zapasowych).

System ma funkcjonować od marca do końca października, a wszystkie rowery będą nowe. Zmieni się też nieco kolorystyka jednośladów – nowa została uzgodnieniem z plastykiem miejskim i Radą ds. Estetyki Miasta.

Rama, widelec i osłona łańcucha mają być granatowe, kierownica i kosz – czarne, a błotniki – szare.

Facebook

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące