Biblioteki UKW

Główna biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego znajduje się przy ul. Chodkiewicza 30. Korzystać z niej może każdy, ale wypożyczyć książki do domu mogą wyłącznie studenci i pracownicy uczelni. Poszukiwania książki zaczynamy od skorzystania z katalogu internetowego. Przy każdej pozycji książkowej znajduje się informacja, w której filii biblioteki się ona znajduje. Zamówienie można złożyć on-line, wybierając przycisk “zamów” lub tradycyjnie, wypełniając dezyderatkę na miejscu. Wypożyczalnia książek czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 8.30 do 18 oraz w soboty od 9 do 16.

W budynku biblioteki głównej jest również czytelnia. Z książek, które znajdują się w jej księgozbiorze, można korzystać od razu. W przeciwnym razie trzeba złożyć zamówienie – również za pomocą internetu lub dezyderatki. W polu “uwagi” należy jednak wpisać “do czytelni”. Czytelnia otwarta jest od poniedziałku do piątku od godz. 8.30 do 20, w soboty od 9 do 16 oraz w niedzielę od 9 do 13.

Na terenie UKW jest także czytelnia czasopism. Otwarta jest ona od poniedziałku do piątku między godzina 8.30 a 18 oraz w soboty od 8.30 do 15.

Biblioteka główna ma filie:

Biblioteka polonistyczna mieści się przy ul. Jagiellońskiej 11. Filia czynna jest od poniedziałku do piątku między godziną 8.30 a 18 oraz w soboty od 8.30 do 15. Znajdziecie w niej zbiory z zakresu filologii polskiej, językoznawstwa, literaturoznawstwa, kulturoznawstwa, teatrologii, filmoznawstwa, historii sztuki, metodyki nauczania języka polskiego oraz literaturę piękną polską i obcą. W bibliotece jest pięć stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. W budynku znajduje się również punkt ksero.

W Bibliotece Neofilologicznej (ul. Grabowa 2)znajdziecie zbiory z zakresu filologii angielskiej, rosyjskiej i germańskiej. Wypożyczalnia książek jest czynna od poniedziałku do czwartku między godz. 8.30 a 16, w piątki od 8.30 do 18, a w soboty od godz. 8.30 do 15. Czytelnia jest otwarta od poniedziałku do piątku od godz. 8.30 do 18 i w soboty od 8.30 do 15. W bibliotece znajduje się pięć stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. W budynku jest również punkt ksero.

Przy ul. Przemysłowej 34 mieści się Biblioteka Nauk Historycznych, Politycznych i Prawnych im. prof. Karola Buczka. Znajdziecie tam książki z zakresu historii, prawa, nauk politycznych, zarządzania, stosunków międzynarodowych, a także z dziennikarstwa i socjologii. Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8.30 do 16, a w soboty od 9 do 16. Czytelnia jest otwarta od poniedziałku do piątku między godz. 8.30 a 18 oraz w soboty między 9 a 16. Osoby korzystające z biblioteki mają do dyspozycji cztery stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. W budynku znajduje się również punkt ksero.

W Bibliotece Psychologicznej (ul. Staffa 1) znajdziecie pozycje nie tylko z zakresu psychologii, ale także z filozofii, ekonomii, socjologii, medycyny, prawa, sportu, pedagogiki i logopedii. Biblioteka otwarta jest w poniedziałki, czwartki i piątki od godz. 8.30 do 17, we wtorki i środy od godz. 8.30 do 16 oraz w soboty od 8.30 do 15. Osoby korzystające z biblioteki mają do dyspozycji dwa stanowiska komputerowe. W budynku znajduje się także punkt ksero.

Biblioteka Geograficzna mieści się przy ul. Mińskiej 15. Znajdziecie w niej książki głównie z geografii i nauk pokrewnych. Otwarta jest w poniedziałki i czwartki od godz. 8.30 do 16, we wtorki, środy i piątki od 8.30 do 17 oraz w soboty od 8.30 do 15. Użytkownicy biblioteki mają do dyspozycji dwa stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. W budynku uczelni znajduje się także punkt ksero.

Biblioteka Nauk Ścisłych i Przyrodniczych znajduje się przy ul. Weyssenhoffa 11. Znajdziecie w niej księgozbiór z dziedzin tj. matematyka, fizyka, informatyka, technika, biologia, ochrona środowiska i ekologia. Użytkownicy biblioteki mają możliwość korzystania z czterech stanowisk komputerowych podłączonych do internetu. Do biblioteki można przyjść również z laptopem i skorzystać z internetu bezprzewodowego. W budynku znajduje się punkt ksero. Biblioteka otwarta jest w poniedziałki od godz. 8.30 do 16, od wtorku do piątku od godz. 8.30 do 18 oraz w sobotę od 8.30 do 15.

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące