Alimenty to nie prezenty!

Rozstanie rodziców to ciężki czas dla wszystkich. Cierpią dorośli, ale i ich dzieci. Idealnym rozwiązaniem jest, gdy dochodzi do porozumienia między partnerami odnośnie opieki nad dzieckiem i płacenia alimentów. Każdy wie, że utrzymanie dziecka jest zadaniem wymagającym zarówno wiele czasu, energii, cierpliwości, miłości, jak i niestety… pieniędzy.

 

 

Gdy jeden z opiekunów miga się od łożenia na utrzymanie dziecka, sytuacja robi się naprawdę trudna. Do tej pory sądy nie radziły sobie ze ściąganiem alimentów, a komornikom nie zawsze udawało się dotrzeć do pieniędzy osoby podlegającej obowiązkowi alimentacyjnemu. Nowe przepisy zakładają, że każdy, kto przez 3 miesiące nie będzie płacił alimentów, może podlegać karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli brak płacenia alimentów będzie powodować brak środków do życia dla dziecka, np. ze względu na to, że matka nie pracuje, wtedy kara będzie bardziej surowa, nawet pozbawiająca wolności do lat 2.

 

 

Niestety nie wygląda to tak różowo dla osób, które powinny otrzymywać regularnie alimenty. Ci, którzy nie płacili przed wejściem w życie ustawy, nie płacą i teraz. Wyzbywają się majątku, nagle tracą pracę. Jedna z kobiet pisze na forum:

Śmiechu warte te nowelizacje! policja właśnie mi oznajmiła, że skoro dłużnik teraz płaci alimenty w całości to za 30 000 zaległych ścigać go nie będą…i nie ważne,że matka dziecka ponosi srogie konsekwencje za niealimentację męża,który był już skazany! za uporczywą niealimentację! w poprzednich latach! Komornik ściga matkę za długi,które musiała zaciągnąć na potrzeby dziecka…ale dłużnika alimentacyjnego nie ściga, nawet go nie szuka,a ten nie stawia się na wezwania komornika! i co z tego,że dłużnik jak przestępca gospodarczy prowadzi na czarno działalność wysokodochodową…co z tego,że dłuznik okradł dosłownie z firmy i narzędzi pracy matkę dziecka…NIC PRAWO NIE POMAGA! Alimenciarze są bezkarni, robią kolejne dzieci i na kolejne nie łożą…bo po co skoro tak na prawdę NIKT ICH NIE UKARZE! cwaniaki nie płacą po 2 miesiące, trzeciego zapłacą i…sprawy nie ma…a kto za to płaci kosztem swego życia???? MATKI I DZIECI! CHORY SYSTEM UWŁACZAJĄCY KOBIETOM! WYNIKA Z TEGO ŻE FACECI „dziecioroby” bez sumienia i ambicji stoją ponad prawem! WSTYD DLA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI! Gdyby ustawodawcy zaznali głodu jakim obdarzają matki i dzieci alimenciarze, może podeszliby do spraw POWAŻNIE I ZE ZROZUMIENIEM!<span class="su-quote-cite"><a href="www.mamotoja.pl" target="_blank">www.mamotoja.pl</a></span>

 

To jeden z wielu przykładów. Prawda jest taka, że ta ustawa nie chroni odpowiednio interesów pokrzywdzonych dzieci. Policja umarza postępowania, dłużnicy ukrywają dochody, komornicy nic nie robią.

Czekamy na konstruktywną dyskusję.

 

Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące