Akcja „Bezpieczny weekend-ZNICZ 2017” dobiega końca

Bydgoscy policjanci, podobnie jak w całej Polsce, przez 7 dni na drogach naszego miasta i całego powiatu prowadzą akcję „Bezpieczny weekend-ZNICZ 2017”. Od godziny 6.00 w piątek do dzisiaj do godziny 22.00 mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. Dbają o to, abyśmy szczęśliwie dotarli do celu podróży.

Trwająca w tym roku 7 dni akcja ” Bezpieczny weekend – Znicz 2017”, to czas wytężonej pracy policjantów w całym kraju. Rozpoczęła się już w miniony piątek (27.10.17) o 6.00 a zakończy się dzisiaj (2.11.17) o 22.00. Dlatego też również dzisiaj (2.11.) bydgoscy policjanci będą obecni w rejonach cmentarzy i na drogach dojazdowych dbając o bezpieczeństwo osób chcących odwiedzić groby najbliższych.

W czasie kontroli funkcjonariusze zwracali i w dalszym ciągu będą zwracać szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, sprawdzać ich trzeźwość, a także sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

Od piątku (27.10) do północy ze środy na czwartek (1/2.11) na drogach Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego doszło do 2 wypadków, w których na szczęście nikt nie zginął, a 2 osoby zostały ranne. Policjanci odnotowali 146 kolizji. Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących, których zatrzymano 5.

Bydgoscy policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożną i dostosowaną do warunków na drodze jazdę.

Autor: asp. szt. Lidia Kowalska
źródło: policja.gov.pl
Po przeczytaniu - UDOSTĘPNIJ - pomóż nam dotrzeć do nowych odbiorców.
Share

To też jest interesujące